mustafa taylan özgür yaşıyor

23 09 2008

mustafa taylan özgür’ün öldürülmesi, yükselen devrimci savaşıma karşı sürdürülen kirli savaşın yeni bir aşamasıydı. 1968 kuşağının devrimcileri, her hak arama savaşımlarında karşılarında devletin güvenlik güçlerini ve faşist çeteleri buluyorlardı. bu süreçte çok devrimci kanı akmış, bir kısmı da öldürülmüştü.

mustafa taylan özgür’ün öldürülmesi, o dönemin ilk kontr-gerilla/gladio eylemidir. başlangıçta lisan çakıcı adlı bir polis memuru suçlanmış ama olayın gerçek boyutu sonradan ortaya çıkmıştı.

mustafa taylan özgür’ün ablası hale özgür kıyıcı, olayın gerçekleştiği andan bu yana kardeşinin katil(ler)inin açığa çıkması için büyük bir savaşım veriyor. ne ki, bu savaşımı her aşamada tıkanıyor, önüne engeller çıkartılıyor. acı olan bu konuda büyük bir duyarsızlığın oluşmuş olması.

cinayetin failinin kim olduğunu en azından beş kişinin (talat turhan, hasan fehmi güneş, deniz baykal, ertuğrul günay ve uğur mumcu) bildiği biliniyordu. bilenlerden biri (uğur mumcu) de bombalı saldırıyla yaşamını yitirdi. başkalarının da bildiği o kadar belli ki, hemen herkes suskun kalmayı yeğliyor.

ergenekon davası çerçevesinde koparılan yaygaranın anlamsızlığı da konunun 1968 kuşağına dönük ilk kontr-gerilla/gladio eylemine bir türlü ulaşamamış olmasından anlaşılabilir.

mustafa taylan özgür cinayetine duyarsız kalan her soruşturma, kamuoyunda estirilmeye çalışılan kontr-gerilla/gladio karşıtı rüzgarın bir meltem bile olamayacağını kanıtlamaktan öteye gidemez.

bütün yurttaşları, mustafa taylan özgür cinayetinin önündeki-ardındaki güçlerin açığa çıkartılması için gerekli duyarlılığı göstermeye çağırıyoruz.

Reklamlar

İşlemler

Bilgi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s
%d blogcu bunu beğendi: